Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas (LFAA) izpilddirektore Kristīne Jučkoviča ir saņēmusi uzaicinājumu piedalīties OECD augsta līmeņa politikas forumā “Uz cilvēku centrētas veselības aprūpes inovāciju nākotne” (“The Future of People-Centred Health Innovation”), kas notiks 22. janvārī Parīzē, Francijā. K. Jučkoviča forumā piedalīsies kā OECD at Business Veselības komitejas pārstāve.

Šis augsta līmeņa politikas forums par inovācijām aprūpē un to nākotni notiks OECD Veselības ministru sanāksmes priekšvakarā. Forumā tiks diskutēts par jaunu inovāciju ieviešanu veselības aprūpes sistēmās un kā tas būtu veicināms politikas veidotāju līmenī. Forums ir viens no prestižākajiem veselības aprūpes jomas notikumiem, to organizē OECD sadarbībā ar Sadraudzības fondu, Veselības fondu un Financial Times Live.

Pēdējo gadu laikā veselības aprūpes sistēmas pasaules valstīs ir nonākušas dažādu izaicinājumu priekšā, ko radījusi Covid-19 pandēmija, klimata pārmaiņas, digitalizācija, iedzīvotāju novecošana un pieaugošā nevienlīdzība. Jauni instrumenti un tehnoloģijas, piemēram, mākslīgais intelekts un genoma medicīna, varētu palīdzēt risināt šīs problēmas. Taču veselības aprūpe pārāk bieži ir bijusi pasīva inovāciju saņēmēja ar vāju ieviešanas kapacitāti, norāda foruma organizētāji. Tādēļ tiek veidota mērķtiecīga augsta līmeņa saruna par šo problemātiku, lai veidotu inovācijām atvērtu, uz cilvēku centrētu veselības aprūpes politiku, efektīvi pārvaldot riskus un nodrošinot vienlīdzīgus ieguvumus visiem.

Forumā paredzētas diskusijas par tādiem jautājumiem kā efektīvi izmantot inovācijas, lai atbalstītu taisnīgākas, uz cilvēkiem centrētas veselības sistēmas? Kādas ir iespējas un izaicinājumi, iekļaujot jaunus transformējošus rīkus veselības sistēmas pārvaldībā un uzlabojot klīnisko praksi? Kā šīs izmaiņas var uzlabot pacientu un ārstu pieredzi? Kā politikas vidi, darbības sistēmas un mērīšanas rīkus var pielāgot, lai veicinātu uz cilvēku centrētu aprūpi?