Piedaloties Eiropas Savienības farmaceitiskās organizācijas (The Pharmaceutical Group of the European Union, PGEU) izpildkomitejas sanāksmē un padomnieku sēdē šonedēļ Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācijas (LFAA) izpilddirektore Kristīne Jučkoviča informēja Eiropas kolēģus par Latvijas pieeju Ukrainas civiliedzīvotāju, specifiski – farmaceitu, kuri devušies bēgļu gaitās, nodarbināšanā.

Jučkoviča stāstīja par lēmumu, kas tapis pēc LFAA un Latvijas Farmaceitu biedrības saskaņotas iniciatīvas – veikt izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, saskaņā ar kurām iespējama Ukrainas civiliedzīvotāju nodarbinātība farmaceitiskajā aprūpē. Likums paredz piemērot Ministru kabineta noteiktu īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanas kārtību Latvijas Republikā reglamentētā profesijā farmaceitiem un farmaceita asistentiem, kuri ir Ukrainas civiliedzīvotāji. Noteikts, ka šīs personas Latvijā strādās farmaceita tiešā vadībā klātienē.

PGEU locekļi uzklausīja Latvijas ziņojumu un piedāvāja šādu pieeju piemērot arī citām valstīm, kas ir organizācijas sastāvā.
Sanāksmes laikā notika arī attālināta sazināšanās ar Visukrainas farmaceitu kameras vadītāju Oļegu Kļimovu, kurš informēja par farmaceitu un aptieku situāciju kara sagrautajā Ukrainā, medikamentu piegādes un citām problēmām. PGEU nolēma arī piešķirt simbolisku ziedojumu Klimova vadītajās organziācijas vajadzībām.

LFAA ir PGEU biedrs, tā apvieno Eiropas aptieku organizācijas 32 valstīs un ir viens no farmācijas politikas veidotājiem Eiropā.