Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija (iepriekš – Aptieku īpašnieku asociācija) aicina Veselības ministriju būtiski paplašināt aptiekās pieejamo veselības aprūpes pamata pakalpojumu klāstu, pieskaņojot to citās ES valstīs sniegto aptiekas pakalpojumu grozam.

Veselības ministrija ir izstrādājusi sākotnējos priekšlikumus grozījumiem “Aptieku darbības noteikumos”. Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija (LFAA) konceptuāli atbalsta diskusiju par pakalpojumu pieejamību aptiekās un to iespējamām izmaiņām, vienlaikus uzsverot, ka pakalpojumu klāstam ir jābūt pēc iespējas plašākam.

“Pieredze rāda, ka aptieka ir vispieejamākā veselības aprūpes vieta, tāpēc aptiekās nodarbinātā personāla resurss būtu jāizmanto lietderīgi,” norāda Kristīne Jučkoviča, LFAA izpilddirektore.

Tā, piemēram, aktuāls un diskutējams ir jautājums par vakcinācijas pakalpojuma sniegšanu aptiekās. LFAA norāda, ka vakcināciju aptiekas telpās var veikt arī farmaceits, kurš būtu atbilstoši apmācīts, vai kuram ir medicīniskā izglītība (piemēram, māsa).