Apliecinot farmācijas nozares uzņēmumu izpratni par sarežģīto situāciju aptieku nozarē Latvijā un nepieciešamību veikt pārmaiņas tajā, Latvijas Aptieku īpašnieku asociācija (AĪA) ir pastiprinājusi savu komandu un ieguvusi jaunu vadītāju – kopš 2020. gada sākuma tās izpilddirektore ir Kristīne Jučkoviča.

“Latvijā ir sākusies nopietna diskusija par tiešām nepieciešamajām izmaiņām farmācijas un aptieku nozarē, lai uzlabotu zāļu pieejamību iedzīvotājiem. Ņemot vērā manu darba pieredzi gan valsts institūcijās, gan farmācijas nozares uzņēmumos, tiku aicināta pievienoties AĪA komandai, un pieņēmu šo izaicinājumu. Apzinos, ka šis nebūs viegls darbs, taču esmu pārliecināta – konstruktīvi priekšlikumi, sadarbība un vēlreiz sadarbība vienmēr var sniegt labākos rezultātus,” saka K. Jučkoviča.

“Aptiekas un to īpašnieki ir visaugstākajā mērā ieinteresēti, lai zāles būtu iedzīvotājiem gan finansiāli, gan ģeogrāfiski pieejamas, lai cilvēki varētu saņemt visus tiem nepieciešamos medikamentus un kvalitatīvu farmaceita konsultāciju. Tādēļ Aptieku īpašnieku asociācija vēlas pastiprināt dialogu ar Veselības ministriju un citām valsts institūcijām, lai kopā meklētu labākos risinājumus situācijas uzlabošanai,” tā tuvāko jaunās vadītājas darba lauku iezīmē AĪA valdes loceklis Jānis Lībķens.

K. Jučkoviča ir ieguvusi sabiedrības vadības maģistra grādu un bakalaura grādu veselības aprūpē, ir ar pieredzi krīzes un pārmaiņu vadībā, uzņēmumu un valsts pārvaldes augstākajā vadībā, veselības aprūpes (tajā skaitā farmācijas) organizēšanā, politikā, sabiedrisko attiecību jomā, žurnālistikā un mārketingā.

K. Juckoviča ir guvusi darba pieredzi žurnālistikā ziņu aģentūrā BNS, bijusi TV3 sabiedrisko attiecību vadītāja, Ministru prezidenta Einara Repšes preses sekretāre, veselības ministres Ingrīdas Circenes biroja vadītāja, Saeimas frakcijas administratīvā vadītāja, SIA “EUROAPTIEKA” Korporatīvo un sabiedrisko attiecību direktore, Aptieku attīstības biedrības valdes locekle, “Global Virotherapy Cancer Clinic” valdes priekšsēdētāja un “Rigvir” izpilddirektore.