Veselības aprūpe ir neapstrīdama iedzīvotāju prioritāte, tālab tai jābūt prioritātei arī valstiskā mērogā, uzskata Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas (LFAA) izpilddirektore Kristīne Jučkoviča. Šāds secinājums radies, piedaloties SIFFA rīkotajā konferencē par inovatīvo medikamentu nozīmi un pieejamību Latvijā “Inovācijas farmācijā maina pasauli. Kā nodrošināt to pieejamību Latvijā?”.

Laikā, kad tiek veidota valdība, veselības aprūpes nozares pārstāvji vētīja ne tikai līdz šim paveikto un iecerēto, bet arī pašas nozares reputācijas apdraudējumus un riskus, kas novedis pie situācijas, kad valdības veidošanas procesā veselības aprūpe par prioritāti netiek nosaukta nevienā līmenī.

“Plānošana valstī, turklāt ne tikai veselības aprūpes nozarē, vēl aizvien notiek, ņemot vērā vēlmes, nevis pamatvajadzības – to nepārprotami norādīja Finanšu ministrijas augstākās ierēdniecības pārstāvji. Tāpēc iesaku rosināt un veikt principiālas pārmaiņas budžeta veidošanas procesā. Iespējams, tad varēsim sasniegt kaut minimālu finansējuma atbilstību katras nozares vajadzībām. Šobrīd veselības nozare nonākusi strupceļā,” norāda Jučkoviča.

LFAA izpilddirektore piebilst, ka pievienojas profesorei Ludmilai Vīksnai, ka Latvijai nepieciešams vairāk valstiskās pašapziņas un jābeidz nemitīgi salīdzināties ar kaimiņvalstīm, jo katrai valstij ir sava situācija, iedzīvotāju blīvums, likumdošana u.c. – Latvijā jāveic tas, kas ir vislabākais tieši mūsu valsts iedzīvotājiem viņu situācijā – šo varam attiecināt arī uz aptiekām, to pastāvēšanu un iedzīvotāju farmaceitisko aprūpi.