Šonedēļ noslēgusies “Iespējamās misijas” projekta “Dzīvei gatavs” sadaļas “Karjeras mugursoma” mācību gads, kurā Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija (LFAA) sniegusi ieskatu farmaceita profesijā vairāk nekā 120 skolēniem no 8. un 9. klasēm. Lekcijās “Mēness aptieku”,” Apotheka”, “Latvijas aptieku” un “Benu aptiekas” farmaceiti iepazīstināja ar savu ceļu līdz farmaceita profesijai, bet LFAA izpilddirektore Kristīne Jučkoviča pastāstīja par iespējam studēt un profesijas perspektīvām gan Latvijā, gan pasaulē.

“Skolēniem ir jābūt informētiem par to, kādas profesijas ir pieejamas darba tirgū un kādas zināšanas un prasmes tās prasa. Ja kaut viens skolēns no katras klases aizdomāsies, ka viņu varētu interesēt farmaceita profesija, būsim padarījuši labu darbu,” saka Kristīne Jučkoviča.

LFAA jau pērn parakstīja sadarbības līgumu ar skolu programmu “Dzīvei gatavs”, tā iesaistoties mūsdienīgas profesionālās izglītības nodrošināšanā skolās ar mērķi skaidrot un popularizēt farmaceita profesiju sadaļā “Karjeras mugursoma”.

Skolu programma “Dzīvei gatavs” ir atbalsts skolotājiem un palīgs skolēniem dažādu mācību priekšmetu apguvē, lai gūtu izpratni par skolā apgūstamo zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē. Dažādu nozaru uzņēmumu un iestāžu eksperti vieslekcijā, tiešsaistes nodarbībā vai uzņēmuma ekskursijas ietvaros sniedz priekšstatu, kā viņa jomas profesijās un situācijās tiek izmantotas skolā apgūstamās zināšanas.