Saeima ceturtdien, 25.novembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā. Tie paredz, ka iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varēs veikt arī farmaceiti aptiekās.

“Aptieka vienmēr bijusi vieta, kur iedzīvotājiem tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi – farmaceitiskās aprūpe, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka mums tiek sniegta iespēja spert vēl soli uz priekšu un veikt iedzīvotāju vakcināciju, kā tas ir citur Eiropā. Šo soli kā asociācija esam aktīvi veicinājuši,” saka Kristīne Jučkoviča, LFAA izpilddirektore.

Paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks profesionālās kompetences prasības farmaceitiem, kuri veic vakcināciju. Aptiekas pašas varēs brīvi noteikt, vai tās vēlas sniegt vakcinācijas pakalpojumus. Iespēja aptiekās vakcinēties pret Covid-19, sezonālo gripu un ērču encefalītu ļaus mazināt ģimenes ārstu pārslodzes risku.

Grozījumi paredz arī pienākumu farmaceitam, kurš konstatējis vakcinācijas izraisītās komplikācijas, nekavējoties par to ziņot Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

Kā atzīmēts likumprojekta anotācijā, farmaceiti var palīdzēt veicināt piekļuvi ticamai un uz pierādījumiem balstītai informācijai par vakcināciju, kā arī nodrošināt papildu vakcinācijas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Līdz šim likumā bija noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona.

Vairāk Saeimas mājaslapā.