Lai pārrunātu farmācijas izglītības nākotni un profesijas kopējās attīstības iespējas Latvijā, 24. februārī farmaceitiskās aprūpes nozares un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāvji tikās sarunā jaunajā RSU Studiju un zinātnes centrā.

Kā tikšanās laikā pastāstīja RSU Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere, RSU šobrīd farmācijas jomā nodrošina 2. līmeņa profesionālās un augstākās izglītības studiju programmas, maģistra studiju un doktora studiju programmu. Kopumā šajās programmās mācās ap 200 studentu, taču to skaits gadu no gada mazinās, un tas var apdraudēt profesijas nākotni. Būtiskākais iemesls ir valsts apmaksāto budžeta vietu samazinājums farmācijas studiju programmai jau kopš 2017. gada.

“Farmācijas un jo īpaši farmaceitiskās aprūpes joma apzinās iespējamās sekas, ko var radīt studentu skaita samazinājums. Apvienojot spēkus gan valsts pusē, gan nozares un augstskolas pusē, varam šo situāciju mainīt,” saka Kristīne Jučkoviča, Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas (LFAA) izpilddirektore.

Sarunā par farmācijas izglītības nākotni piedalījās LFAA izpilddirektore un LFAA biedru pārstāvji, Aptieku biedrības vadītāja, Aptieku attīstības biedrības pārstāvji, kā arī RSU Farmācijas fakultātes vadība.