No 1. aprīļa iedzīvotāji aptiekās bez maksas varēs noteikt Covid-19 vīrusa klātbūtni organismā, veicot antigēnu testu. Līdz šim par aptiekā veiktu testu bija jāmaksā.

Kā zināms, atsevišķās aptiekās Latvijā saistībā ar koronavīrusa pandēmiju ir pieejami jauni pakalpojumi – antigēna testi, kā arī vakcinācija pret Covid-19. Testus un vakcināciju aptiekās veic zinoši farmaceiti vai farmaceita asistenti, stingri ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības.

Tāpat atgādinām, ka, Covid-19 saslimstībai samazinoties, no 1. aprīļa ir atcelta lielākā daļa ierobežojumu epidemioloģiskās situācijas kontrolei, tādēļ aptiekās vairs nebūs ierobežots klientu skaits un nebūs obligāti jālieto sejas maskas.

“Lai arī ierobežojumi ir atcelti, mēs tāpat aicinām visus klientus aptiekās ievērot piesardzību un izrādīt cieņu vienam pret otru – iespēju robežās nedrūzmēties, kā arī gadījumā, ja ir aizdomas par saslimšanu ar Covid, lietot sejas masku, piemēram, nākot veikt testu. Tā mēs joprojām rūpēsimies par savu un citu cilvēku veselību,” atgādina Kristīne Jučkoviča, LFAA izpilddirektore.

Covid-19 ātrā antigēna testa pakalpojums paredzēts personām, kurām nepieciešama veselības stāvokļa pārbaude vai sertificēts dokuments veselības stāvokļa apliecināšanai.