Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību un veicinātu vakcinācijas procesu, no 15. novembra visām personām, kas sniedz veselības aprūpes pakalpojumus aptiekās un nonāk saskarē ar klientiem, būs nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Lēmumu par farmaceitu, kā arī virknes citu profesiju vakcinācijas sertifikātu obligātu nepieciešamību Ministru kabinets pieņēma otrdien, 28. septembrī. Pārejas periodā līdz 15. novembrim aptieku darbinieki – farmaceiti un farmaceitu palīgi – varēs strādāt, ja ja viņiem ir negatīvs testa rezultāts. Ja darbinieks būs uzsācis vakcinācijas kursu, tests darba vajadzībām tiks apmaksāts no valsts budžeta.

Vakcinācijas pienākumu noteikumi paredz ieviest veselības, sociālajā aprūpē un izglītības jomā nodarbinātajiem.
Savukārt aptieku darbība pagaidām netiek ierobežota vai mainīta, tās kā primāro pakalpojumu sniedzēji turpina darboties sarkanajā režīmā, proti, visiem cilvēkiem tajās – gan darbiniekiem, gan klientiem – jālieto maskas, jāievēro distance un roku dezinfekcijas prasības.

Noteikumu projekts “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” pieejams MK mājaslapā.