Ar stundu Rīgas Iļģuciema vidusskolas 9. klasē Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija (LFAA) 16. februārī sāka lekciju ciklu skolēniem, lai popularizētu farmaceita profesiju un padarītu to par vienu no iespējamām jauniešu karjeras izvēlēm.

Lekcijā pamata informāciju par farmaceita profesiju izstāstīja LFAA izpilddirektore Kristīne Jučkoviča, savukārt ar savu praktisko pieredzi ceļā uz profesiju un ikdienas darba pienākumiem, priekiem un izaicinājumiem dalījās farmaceite Zanda Ozoliņa no “Benu Aptiekas”.

LFAA jau pērn parakstīja sadarbības līgumu ar skolu programmu “Dzīvei gatavs”, tā iesaistoties mūsdienīgas profesionālās izglītības nodrošināšanā skolās ar mērķi skaidrot un popularizēt farmaceita profesiju sadaļā “Karjeras mugursoma”. Sākotnēji LFAA plāno četru lekciju ciklu, katrā no tām iekļauta gan skolēnu vecumposmam atbilstoša prezentācija par farmaceita profesiju, gan arī kāda farmaceita pieredzes stāsts par profesijas praktisko un arī cilvēcisko pusi. Sadarbību ar “Dzīvei gatavs” LFAA iecerējusi turpināt, jo viens no biedrības pamata pienākumiem ir vairot izpratni par to, kas nepieciešams, lai šodienas skolēnu izvēle nākotnei būtu tik sabiedrībai noderīgā un pieprasītā profesija – farmaceits.